آشنایی با تجهیزات راه اندازی قنادی

 

 

تجهیزات راه اندازی قنادی شامل چه وسایلی است؟ شاید مهمترین سوالی باشد که ذهن افراد شاغل در این حرفه یا کسانی را که می خواهند وارد این حرفه شوند و فروشگاه قنادی راه اندازی نمایند را به خود مشغول نماید.‌

باید به این نکته توجه داشت که شیرینی فروشی یا قنادی ها به دو روش شیرینی های مورد نظر خود را برای فروش آماده می کنند.‌ یکی از این روش ها ایجاد کارگاه شیرینی پزی و پخت انواع شیرینی در کنار مغازه محل فروش یا خرید شیرینی به صورت عمده از کارگاههای پخت شیرینی و انتقال شیرینی از آنجا به مغازه محل فروش می باشد. اما مهمترین مسئله ای که ممکن است در شرایط و وضعیت قنادی موثر باشد یخچال های محل نگهداری شیرینی است که هم می بایست از کیفیت لازم برای نگهداری شیرینی برخوردار باشند و هم نمای ظاهری آن باعث بالا رفت کیفیت دیداری و ظاهری شیرینی برای جلب مشتری شود.

 

تجهیزات قنادی

 

تجهیزات راه اندازی قنادی 

به دلیل آنکه زمان فاسد شدن شیرینی کوتاه است و در صورت عدم‌ نگهداری درست به سرعت غیر قابل استفاده می شود. لذا یکی از مهمترین وسایلی که در زمان راه اندازی شیرینی فروشی باید مورد استفاده قرار گیرد یخچال است.

یخچال قنادی برای استفاده و بکارگیری در شیرینی فروشی ها از تنوع بالایی برخوردار هستند به شکلی که فعالان این عرصه می تواند با توجه به نیاز خود نوع مناسب آن را تهیه و در فضای محل کسب خود جا نمایی کنند.

از دیگر وسایل شیرینی فروشی ویترین پیشخوان و ترازوی مناسب است که باید با توجه به تناسب کار از نوع مناسب آن استفاده شود.  

 

وسایل مورد نیاز قنادی

 

برای تهیه و استفاده از یخچال در مراکز تجاری بخصوص قنادی باید به چه نکاتی توجه شود؟

یخچال های صنعتی می بایست مجهز به یک سری فاکتورها باشد که بتوان در این مراکز از آن به راحتی استفاده کرد. اولین نکته ای که باید به آن توجه شود شیشه خور بودن قسمت جلو آن است به شکلی که دیدن فضای داخل آن به راحتی ممکن باشد و مشتری با تسلط کامل بتواند بدون هیچ مشکلی فضای داخلی آن را ببیند‌.

نکته دیگر که در ساختار این مدل یخچال در زمان طراحی و ساخت می بایست مورد توجه قرار گیرد تعبیه سیستم تهویه هوا در فضای داخلی آنها است که باعث می شود رطوبت و دما به شکل مطلوب حفظ شده و از فاسد شدن و پایین آمدن کیفیت شیرینی جلوگیری نماید.

از دیگر ویژگی های یخچال هایی که برای شیرینی فروشی یا قنادی طراحی و ساخته می شود عایق بندی آن ها به وسیله تزریق ‌فوم از نوع پلی یورتان است که باعث می شود سرما  در فضای داخلی این یخچال برای مدت طولانی تری حفظ شود و مصرف انرژی موتور یخچال برای تولید سرما کاهش پیدا کند.

همچنین از شیشه های سیکیوریتی نشکن در این مدل یخچال ها استفاده شده و مجهز به ضربه گیر در اطراف شیشه و بدنه می باشند. همچنین این مدل یخچال این ویژگی را دارد که به انتخاب مشتری از شیشه ساده یا دودی در آن استفاده شود.

با توجه به نوع یخچال از موتورهای با کیفیت و تحت لیسانس شرکت های معتبر برای  آن ها استفاده می شود که با  توجه به شرایط،  قابلیت اتصال در زیر یا کنار یخچال را دارند.

شرکت های مختلفی که به تولید یخچال های تجاری مشغول هستند سعی می کنند از بهترین مارک های یراق آلات در تولید آن ها استفاده کنند تا ماندگاری آن ها افزایش پیدا کند. از ویژگی های منحصر به فرد یخچال های صنعتی استفاده از نور پردازی ال ای دی در آن ها و حک کردن نام یا برند اختصاصی صاحب مرکز تجاری بر تاج دستگاه می باشد.

یخچال های تجاری در سه رنگ نقره ای، سفید و طلایی تولید و به بازار عرضه می شود و این امکان را به خریداران می دهد که از این تنوع برای هماهنگی فضای داخلی مغازه خود با نوع  یخچال استفاده کنند.

 

 

انواع یخچال در راستای تجهیزات راه اندازی قنادی

یخچال های تجاری به دلیل بالا بردن کیفیت دیداری کالا هایی که در آن ها قرا می گیرد و ماندگاری بیشتر مواد غذایی، معمولا از تنوع بالایی در نوع ساخت و شرایط بهره برداری برخوردار هستند که در ادامه به شکل مختصر به آن ها اشاره می شود.

– ویترین مکعبی; تجهیزات راه اندازی قنادی

این مدل یخچال ها مجهز به طبقات شیشه ای بوده و توانایی تحمل وزن زیادی را دارند به شکلی که در مراکز تهیه نان فانتزی به شکل گسترده برای چیدن نان های فانتزی مورد استفاده قرار می گیرند.

– یخچال کیک

از این مدل یخچال برای نگهداری کیک استفاده می شود،که دارای قفسه های بزرگ و جادار است و نور پردازی مناسب زیبایی دیداری آن ها چند برابر می کند.

– یخچال های آکواریومی

نوع دیگری از یخچال های تجاری است که برای بهتر دیده شدن فضای داخلی آن از شیشه های ضد بخار استفاده می شود.

– یخچال ویترینی

نوعی مناسب از یخچال است که در تجهیزات راه اندازی قنادی به شکل گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. مدل ویترینی دارای بدنه ای استیل و زیباست که جلوه دیداری زیبایی را  برای یخچال ایجاد می کند.

– یخچال شو کیک

همانطور که از نامش پیداست یخچالی بزرگ و جادار است که برای نگهداری انواع کیک استفاده می شود.‌ مدلهای شو کیک به دلیل شرایط مناسب از نمای مناسبی برای قرار دان انواع کیک برخوردار است  و استفاده از فناوری تزریق فوم در بدنه آن باعث شده است که سرما و رطوبت در آن ثابت نگه داشته شود و از خرابی و فاسد شدن شیرینی در کوتاه مدت جلوگیری کند.

– پیشخوان قنادی

این نوع پیشخوان نوعی ویترین قنادی است که از قسمت بالای آن برای قرار دان ترازو و جا نمایی دخل پول استفاده می شود و از قسمت پایین آن برای چیدن دیگر وسایل قنادی  استفاده می گردد

 

_ تجهیزات راه اندازی قنادی; یخچال ایستاده

یخچال ایستاده جزء مهمترین تجهیزات راه اندازی قنادی می تواند مورد توجه قرار باشد. انواع مدل های ایستاده یا دکوری همانطور که از نامش پیداست قسمت جلوه آن تمام شیشه بوده و دارای نمای باز است به شکلی که بیننده می تواند به راحتی فضای داخلی آن را ببیند.

این نوع یخچال دارای قسمت های مشخص برای نصب طبقات است که در قنادی با توجه به نوع شیرینی می توان طبقات آن را تنظیم نمود. این مدل ها از پشت هم دارای درب های شیشه دار می باشد.

تفاوت این مدل یخچال در اندازه  و بزرگی یا کوچکی آن ها است که با توجه به اندازه این طرح ممکن است تعداد درب ها یا اندازه آن ها متفاوت باشد یعنی ممکن است یک یخچال ایستاده که برای نگهداری شیرینی مورد استفاده قرار می گیرد. دارای 2 ، 4 یا 6 درب باشند. یخچال های بزرگ ایستاده می توانند از شرایط مناسبی برای نگهداری کیک های بزرگ یا نگهداری مقدار بیشتری شیرینی برخوردار باشند.

همچنین باید توجه داشت که مدل های ایستاده از شرایط مطلوبی از نظر نمای ظاهری برای شیرینی های جا نمایی شده در آن برخوردار هستند و بهتر می توانند مشتریان مختلف را برای خرید شیرینی ترغیب نمایند. بکارگیری این مدل ها در شیرینی فروشی ها می تواند ورود و خروج شیرینی به محفظه داخلی یخچال را برای فروشنده آسان نماید.

 یعنی فروشنده به راحتی می تواند شیرینی ها را در طبقات داخل یخچال جا نمایی کند و در زمان مراجعه خریدار، شیرینی ها را  برای وزن کردن و فروش، داخل کارتن یا پلاستیک قرار دهد.‌

 

سخن پایانی

انواع شیرینی بخصوص شیرینی های تر از مواد غذایی فاسد شدنی محسوب می شوند به شکلی که در صورت عدم نگهداری درست به سرعت فاسد و غیر قابل استفاده می شوند. لذا یخچال یکی از مهمترین تجهیزات راه اندازی قنادی است که باید به عنوان اصلی ترین وسیله مورد توجه قرار گیرد‌.

 یخچال هایی که در شیرینی فروشی ها به کار گرفته می شوند از تنوع بالایی برخوردار هستند به شکلی که این تنوع را می توان در ساختار و شکل ظاهری آن ها به وضوح مشاهده کرد. استفاده درست از یخچال های قنادی می تواند تاثیر قابل توجه و غیر قابل انکاری در فروش و نگهداری شیرینی در قنادی های مختلف داشت باشد.

لذا خرید یخچال مناسب باید در اولویت تهیه وسایل لازم در راستای تجهیزات راه اندازی قنادی باشد چون بدون استفاده از  یخچال مناسب هم تازگی شیرینی در کوتاه مدت با مشکل مواجه می شود و هم  کیفیت نمای ظاهری آن  برای جلب مشتری به حداقل ممکن کاهش پیدا می کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *