همه چیز درباره شغل شیرینی پزی خانگی

شغل شیرینی پزی خانگی

یکی از پر در آمدترین مشاغل خانگی ، شغل شیرینی پزی خانگی است. پختن شیرینی آن هم در خانه لذت خاصی دارد که نمی توان گذر زمان را در آشپزخانه همراه با شیرینی های متنوع و رنگی احساس کرد. پختن شیرینی هم به نوبه خود یک هنر تلقی می شود و علاقمندانی که مایل اند در این زمینه کسب درآمد کنند با کسب مهارت لازم و با داشتن کمترین تجهیزات در آشپزخانه به راحتی می توانند کسب درآمد کنند.

شغل شیرینی پزی خانگی برای آن دسته از افرادی که ترجیح می دهند با ارائه مهارت های آشپزی از مشتریان خود سفارش بگیرند و  شیرینی های خوشمزه و داغی بپزند بهترین گزینه برای کسب درآمد آن هم در خانه محسوب می شود. شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل به راه اندازی کسب و کار خانگی در پختن شیرینی دارید اما از مزایا و دیگر دانستنی های مربوط به این شغل آگاه نیستید، ما به شما پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا از اطلاعات موجود در این محتوا بهره مند شوید.

 

مشتریان شیرینی پزی خانگی چه کسانی هستند؟

شاید در همان ابتدای کار راه اندازی شیرینی پزی خانگی به این فکر کنید که مشتریان شیرینی های شما چه کسانی هستند؟ شما با پختن شیرینی های متنوع می توانید مشتریان زیادی را جذب کنید و از طرفی درآمد خوبی عایدتان خواهد شد. از جمله مشتریان مهم و پرو پا قرص شما، دفاتر تشریفات مجالس هستند.

در صورت همکاری با دفاتر تشریفات مجالس شما می توانید به درآمد بالایی برسید به این دلیل که حجم کاری این دفاتر بالاست و شما می توانید سفارش بیشتری از کیک و شیرینی بگیرید. اگر شیرینی های خوشمزه با عطر و طعم دل پذیری را آماده کنید مطمئن باشد دفاتر تشریفات مجالس با شما همکاری بلند مدتی خواهند داشت و در نتیجه شما به درآمد خوبی دست خواهید یافت. اینگونه نه شما نیازی به دستگاه های موجود در قنادی ها دارید و نه دفاتر تشریفاتی نیازی به یخچال قنادی و تجهیزات دیگر دارند.

تالارها

تالارها از جمله مکان هایی هستند که مراسمات جشن و شادی همچون عروسی و تولد در آن ها برگزار می شود. شما با سفارش گیری از تالارها هم می توانید برای مراسمات جشن و شادی شیرینی های متنوع و خوشمزه آماده کنید. اگر با تضمین کیفیت و خوش قولی شغل خود را ادامه دهید مطمئن باشید که مشتریان زیادی را جذدب خود خواهید کرد در ضمن سفارش بیشتری از آماده سازی شیرینی می گیرید که در نهایت موجب افزایش درآمد شما خواهد شد.

کافه ها و رستوران ها

در کافه و رستوران، چای به همراه سایر کیک و شیرینی های خوشمزه سرو می شود از طرفی شما با سفارش گیری از هر دو این دو مکان نیز می توانید همکاری کنید و با ارائه خوشمزه های به موقع رضایتمندی مشتریان را کسب کرده و درآمد بیشتری بدست آورید.

فروشگاه ها و سوپر مارکت ها

فروشگاه ها و سوپر مارکت ها هم از جمله مکان هایی هستند که می توان بروی آنها به عنوان مشتری حساب کرد. شما با شیرینی های خوشمزه و خوش عطر می توانید نظر فروشندگان را به سمت دست آوردهای خود جذب کنید و با آنها همکاری بلند مدتی داشته باشید که در نهایت منجر به این می شود که درآمد خوبی عایدتان شود.

خانم های خانه دار

خانم های خانه دار، بله درست شنیدید خانم های خانه دار هم از جمله طرفداران فرآورده های سالم و شیرینی های خانگی هستند. آنها ترجیح می دهند با سفارش دادن به شما بهترین شیرینی های سالم و مفید را برای اعضای خانواده خود فراهم کنند تا در مواقع دورهمی همراه با چای و قهوه میل کنند.

 

مزایای شغل شیرینی پزی خانگی

 

 

مزایای شغل خانگی پخت کیک و شیرینی

هر شغلی مزایا و معایب مخصوص به خودش را دارد در واقع آگاهی یافتن از مزایای یک شغل شما را به سمت راه اندازی آن شغل ترغیب خواهد کرد. شیرینی پزی خانگی هم به عنوان یک شغل با مزایای همراه خواهد بود که همین مزایا موجب می شود افراد زیادی با کسب مهارت های لازم در خانه با وسایل دم دست و ساده کسب در آمد کنند.

تقریبا بیشتر افرادی  که در خانه در این عرصه فعالیت می کنند خانم ها هستند، در واقع خانم ها در کنار فعالیت های روزانه بخشی از زمان خود را به پختن شیرینی های متنوع صرف می کنند تا بدین شکل بتوانند در آمد کسب کنند . شغل شیرینی پزی خانگی با مزایایی نظیر موارد زیر همراه خواهد بود که عبارت اند از:

سبک کاری

این روزها با توجه به افزایش قیمت ها و هزینه های گزاف زندگی خانم های خانه دار هم ترجیح می دهند هم پای مردان خود کار کنند و بخشی از هزینه های زندگی را تامین کنند. شما به عنوان یک خانم خانه دار می توانید با دریافت آموزش های لازم شیرینی های متنوع درست کنید و با سفارش گرفتن از مشتریان خود به راحتی کسب در آمد کنید.

با کار کردن در خانه شما کارفرمایی ندارید بلکه رئیس خودتان هستید  و می توانید سبک کاری داشته باشید به عنوان مثال برخی از روزهای هفته سفارش بگیرید و زمانی را برای استراحت و دید و بازدید از عزیزان خود قرار دهید.

 

کاهش هزینه های مربوط به اجاره  یا رهن مغازه

برای راه اندازی شغل شیرینی پزی در خانه شما نیاز  به مکان و جای مشخصی ندارید  در واقع نیاز نیست شما مغازه ای را رهن کنید یا با صاحب مغازه بر سر اجاره توافق کنید. شما در خانه به راحتی می توانید با فراهم کردن مواد مورد نیاز ، شیرینی های متنوع در طرح و رنگ های جذاب درست کنید بنابراین هزینه های مربوط به رهن و اجاره برای مغازه نیز به مراتب کاهش می یابد و شما در خانه می توانید با تمرکز بیشتری کار کنید.

نیاز نداشتن به تجهیزات پیشرفته

برای راه اندازی هر کسب و کاری نیاز به فراهم کردن تجهیزات جدید و به روزی است که شما در مسیر راه اندازی شغل مورد نظر یاری کند. اما یکی از مزایای شغل شیرینی پزی خانگی این است که نیاز به تجهیزات پیشرفته تر ندارد و حتی بدون نیاز به یخچال شو کیک که برای نگهداری و به نمایش گذاشتن کیک ها و یا شیرینی ها در قنادی است براحتی عکس هایی که با تلفن همراه خود تهیه کردید را محصولات خود را به نمایش بگذارید.

در ابتدای کار بهتر است به خود فشار نیاورید بلکه با بکارگیری لوازم ساده شیرینی های متنوع را به درخواست مشتریان تهیه کنید. شما بعد از یک مدت با کسب درآمد خوب از شغل شیرینی پزی خانگی می توانید تجهیزات  مورد نیاز خود را فراهم کنید.

راه اندازی شغل شیرینی پزی خانگی

برای راه اندازی شغل شیرینی پزی خانگی باید چه ویژگی هایی داشته باشید؟

مطابقت دادن ویژگی های شخصیتی با کسب و کار شیرینی پزی خانگی از اهمیت بالایی برخوردار است در واقع مهمترین ویژگی هایی که شما باید در زمان راه اندازی این شغل داشته باشید و همچنان در پی تقویت آن باشید عبارت اند از:

خلاق بودن

این ذات درونی همه افراد است که دوست دارند تازه ترین و دل پذیرترین طعم های شیرینی و دسر را میل کنند به همین خاطر شما برای جذب مشتری باید خلاقیت به خرج بدهید و بهترین شیرینی ها و دسری های متنوع و رنگی را با طعم های مختلف برای مشتریان خود آماده کنید.

مسئولیت پذیر بودن

رضایتمندی مشتریان و همچنین کیفیت شیرینی هایی که شما آماده می کنید از جمله مواردی است که باید در دستور کاری خود قرار بدهید. به موقع تحویل دادن شیرینی به مشتریان موجب می شود تا مشتریان روی قول شما حساب کنند و بیشتر از شما خرید کنند و از طرفی شما را به دوستان خود جهت انجام کار پخت شیرینی معرفی می کنند. اما به این نکته دقت داشته باشید در صورت نداشتن حس مسئولیت پذیری و اینکه به موقع سفارش ها را به مشتریان تحویل ندهید عواقب ناخوشایندی برای شما دارد و در نهایت مشتریان دیگر از شما خرید نخواهند کرد.

سرعت عمل بالا

مدیریت زمان در شغل شیرینی پزی اهمیت بالایی دارد  در واقع در مواقعی که سرتان شلوغ است شما باید با در دست گرفتن مدیریت زمان کارها را پیش ببرید و همراه با تمرکز بالا، سرعت عمل بالایی نیز در آماده سازی و تحویل دهی سفارشات داشته باشید.

تمیز بودن و رعایت کردن موارد بهداشتی

شیرینی پزی در خانه باید با رعایت کردن موارد بهداشتی انجام شود. اگر چه افراد غذاها و شیرینی های خانگی را بیشتر از محصولات موجود در بازار می پسندند اما تمیز بودن مکان آشپزی نیز برایشان اهمیت بالایی دارد. شما به عنوان یک شیرینی پز باید آشپزخانه را به طور کامل تمیز و پاکسازی کنید تا هیچ حشره ای بر روی کیک ها نشیند.

شیرینی پزی خانگی

سخن پایانی

شغل شیرینی پزی خانگی یکی از مهمترین شغل های خانگی است که می توان از این راه به درآمد خوبی دست یافت.

این روزها بازاریابی و پیدا کردن مشتری مانند قبل نیست بلکه با استفاده از تکنولوژی پیشرفته ای همچون سایت های اینترنتی به راحتی می توانید کار خود را برای عموم معرفی کنید و از این راه کسب در آمد داشته باشید. شما در صفحات مجازی می توانید تصاویر زیبایی از کیک ها و نمونه کارهای خود را به تصویر بکشید بدون اینکه شما نیاز به تجهیزات قنادی داشته باشید. مطمئن باشید مشتریان با دیدن نمونه کارهای شما در وب سایت و یا شبکه های مجازی حتما جهت سفارش شیرینی با شما تماس خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *