راهنمای جامع انتخاب یخچال های مخصوص قنادی

راهنمای انتخاب یخچال های مخصوص قنادی

راهنمای انتخاب یخچال های مخصوص قنادی راهکاری مطلوب برای تهیه یخچالی مناسب است. یخچالی که برای استفاده در شیرینی سراها انتخاب می شود می بایست علاوه بر قیمتی مناسب از شرایط خوبی برای نگهداری انواع شیرینی و کیک برخوردار باشد. به شکلی که هم شیرینی و کیک از بیرون نمای دیداری خوب و واضحی داشته باشد و هم شرایط نگهداری شیرینی به نحوی باشد که در صورت باز و بسته شدن درب یخچال مزه و کیفیت شیرینی دچار مشکل نشود. برند و شرکت سازنده یخچال های مناسب قنادی یا شیرینی سراها می تواند یک ملاک و معیار مناسب برای یک انتخاب مطمئن باشد.

راهنمای انتخاب یخچال های مخصوص قنادی

برای انتخاب یخچال های مخصوص قنادی  باید به چه نکاتی توجه شود؟

برای خرید یخچال قنادی توجه به برخی از نکات می تواند باعث بالا رفتن کیفیت انتخاب شود.‌ یخچال قنادی می بایست از شرایط دیداری مناسبی برخوردار باشد یعنی شیرینی یا کیکی که درون آن قرار داده می شود از بیرون به خوبی دیده شود.

از دیگر نکاتی که در زمان خرید و انتخاب یخچال مناسب قنادی باید مورد توجه قرار گیرد نوع سیستم گردش هوایی است که در این مدل یخچال ها تعبیه شده است، سیستم تهویه هوا باید به شکلی باشد که از فاسد شدن کیک ها و شیرینی های موجود در شیرینی سراها جلوگیری کرده و حتی المقدور آن ها را تازه نگه دارد.

عایق بندی یخچال های مخصوص شیرینی فروشی از فاکتورهای مهمی است که به هنگام انتخاب این یخچال ها می بایست مورد توجه خریدار باشد. اگر در یخچال های قنادی برای عایق بندی از  تزریق فوم پلی یورتان استفاده شده باشد باعث می شود یخچال سرما را به خوبی در خود حفظ کند که این امر سبب می شود میزان مصرف برق یخچال تا حد قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کند.

 یخچال شیرینی به هر میزان که کم‌ مصرف باشد برای خرید و استفاده در واحدهای تجاری مثل قنادی مقرون به صرفه تر است چون باعث می شود هزینه های نهایی واحد تولیدی افزایش پیدا نکند.

از دیگر مزایای یک یخچال خوب شیشه های کاربردی در آن است که می بایست سکوریت نشکن باشد که در اثر جابجایی و تکان یا ضربه دچار شکستگی نشود.

امروزه شیشه یخچال های موجود در شیرینی سراها در دو مدل ساده و دودی تولید می شود که نوع ساده آن به دلیل نمای ظاهری و شرایط دیداری مناسب تر برای استفاده در این مکان ها مطلوب تر است.

از نکات مهمی که در انتخاب یخچال مخصوص و مناسب قنادی باید مورد توجه خریدار قرار گیرد موتور یخچال است چون هرچه کیفیت موتور یخچال در شرایط بهتری باشد عملکرد یخچال در زمان خنک کردن، کیفیت بهتری خواهد داشت و ماندگاری و دوام یخچال هم بیشتر می شود. در حال حاضر یخچال های موجود در قنادی این ویژگی را دارند که موتور آن ها با توجه به خواست مشتری در کنار یا زیر یخچال جانمایی شود. همچنین دور تا دور شیشه  و بدنه  یخچال های جدید مجهز به ضربه گیر است که باعث می شود  در زمان  جابجایی یخچال امکان  آسیب رسیدن به آن به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

از دیگر نکاتی که در زمان انتخاب یخچال های مخصوص قنادی باید به آن توجه شود رنگ بدنه یخچال است. به شکلی که بهتر است همخوانی لازم را از نظر رنگ بندی و شرایط هارمونی با فضای داخلی فروشگاه داشته باشد. در شرایط فعلی یخچال های کاربردی در شیرینی فروشی ها در سه رنگ سفید، نقره ای و طلایی تولید و به بازار عرضه می شوند‌. اما مجموعه ایران استیل کلد طبق سلیقه مشتری همه نوع یخچال و دستگاه های مورد استفاده در قنادی ها را طراحی و تولید می کند که ناگفته هم نماند دلیل برتری داشتن این گروه سازنده یخچال های شیرینی فروشی علاوه بر مشتری مداری، کیفیت و قابلیت خاص یخچال ها نیز می باشد.

کاربرد یخچال های مخصوص شیرینی

انتخاب یخچال های مخصوص قنادی

انتخاب یخچال های مخصوص قنادی باید شرایط مغازه و نوع یخچالی که قرار است در آن به کار گرفته شود مورد توجه باشد تا بتوان بهترین نوع آن را برای استفاده تهیه نمود. یخچال های مناسب قنادی از تنوع بالایی برخوردار هستند که در ادامه به آن ها اشاره می شود.

 – یخچال آکواریومی و یخچال مکعبی

– یخچال ویترینی

-یخچال یا ویترین نان فانتزی

– یخچال شو کیک

– پیشخوان قنادی

یخچال های موجود در قنادی چه کاربردی دارند؟

 یخچال های قنادی از جمله وسایل مهم و کاربردی هستند که از آن برای نگهداری انواع شیرینی و کیک در واحدهای تجاری و شیرینی فروشی استفاده می شود.

شیرینی یکی از خوراکی های پرطرفدار و خوشمزه است که عملا اکثر افراد جامعه به آن علاقمند می باشند. معمولا انواع شیرینی جات در  طرح ها و طعم های گوناگون تولید می شوند و هرکس با توجه به ذائقه نوع مناسب آن را انتخاب می کند. با توجه به تنوع بالای شیرینی جات باید یک فضای مناسب برای نگهداری و فروش آن در یک دوره زمانی مشخص وجود داشته باشد. لذا  وجود یخچال های صنعتی جزء اولویت های تاسیس فروشگاه ها و مغازه های شیرینی فروشی می باشد.

یخچال های صنعتی قنادی همانطور که گفته شد طوری طراحی می شوند که هم بتوانند انواع شیرینی ها را مدت طولانی تری به شکل تازه نگهداری کنند و هم از لحاظ نمای ظاهری شرایط مناسبی برای دیده شدن محصولات به وسیله مشتری داشته باشند. هرچه کیفیت یخچال قنادی بالاتر باشد شرایط فروش برای واحد شیرینی فروشی بهتر می شود.

مشخصات فنی یخچال قنادی

سخن پایانی

راهنمای انتخاب یخچال های مخصوص قنادی می تواند برای کسانی که قصد خرید و تهیه آن را دارند بسیار سودمند و راهگشا باشد. چون اولا با شرایط فنی انواع یخچال ها آشنا می شوند و پس از سبک و سنگین کردن قیمت ها نسبت به انتخاب نوع خاصی از آن که مورد توجه شان قرار گرفته است اقدام می کنند.‌

آگاهی داشتن به کلیت یک محصول می تواند برای انتخاب و خرید کالای مورد نظر بسیار سودمند باشد. لذا قبل از انجام هر کاری سوال و جواب و مطالعه می تواند روشی مناسب برای پیش برد اهداف و رسیدن به مقصود باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *