۱ راز بزرگ افزایش درآمد قنادها-استفاده از یخچال های جدید و استاندار

با استفاده از یخچال‌های جدید و استاندارد افزایش درآمد قنادها امری پذیرفته شده و‌ مسلم است چراکه علاوه بر اینکه کیفیت انواع شیرینی حفظ می شود، باعث افزایش ماندگاری آن ها هم می گردد.‌ معمولاً یخچال‌های موجود در شیرینی فروشی ها برای نگهداری از انواع کیک، شیرینی تر و خشک، انواع دسر، کاپ کیک کاربرد دارند. مدیران و صاحبان این مجموعه ها ترجیح می‌دهند از یخچال‌های با کیفیت و درعین حال زیبا استفاده کنند تا هم کیفیت شیرینی آنها حفظ شود و هم از نظر دیداری شرایط مناسبی برای جذب مخاطب داشته باشد.

 

برای تهیه و انتخاب یک یخچال جدید و استاندارد باید به چه مواردی توجه شود؟

برای انتخاب و خرید یخچال قنادی استاندارد مخصوص کیک و انواع شیرینی باید به مواردی مثل توان کمپرسور یخچال، میزان خنک کنندگی و رطوبت سازی، شرایط نورپردازی، وضعیت طبقات داخلی برای چیدمان انواع شیرینی، نوع شیشه، جنس بدنه، زیبایی ظاهری و غیر توجه شود.

زیبایی ظاهری یخچال‌ها و کیفیت نگهداری کیک و شیرینی از جمله عواملی هستند که نقش مهمی در جذب مشتری و رقابت با قنادی‌ها و فروشگاه‌های دیگر می تواند داشته باشد.

در این راستا باید اظهار داشت با دیدن از نمونه کارهای مجموعه ایران استیل از تفاوت یخچال های این تولیدکننده در طراحی و اجرای یخچال های شیرینی فروشی با دیگر رقبا متحیر خواهید شد.

پولسازی با یخچال های قنادی استاندارد و جدید

یخچال های جدید و استاندارد که موجب افزایش درآمد قنادها می شود چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

از جمله  ویژگی های یخچال‌های جدید و استاندارد می توان به مواردی مانند داشتن فضای کافی برای قرار دادن هر نوع کیک و شیرینی، منابع برودتی با خنک کنندگی مناسب، نمای تمام شیشه با دید مناسب، داشتن پایه‌های چرخدار برای جابجایی راحت یخچال‌ها، قدرتمند بودن کمپرسور یخچال، داشتن نورپردازی مناسب و روشن شدن یکنواخت فضای داخلی یخچال و مجهز بودن به قفسه‌های با کیفیت همراه با جانمایی مناسب شیرینی اشاره کرد.

انواع یخچال قنادی

افزایش درآمد قنادها با استفاده از یخچال‌های جدید و استاندارد مستلزم انتخاب یخچال با کیفیت از یک برند شناخته شده و معتبر است به شکلی که بتواند همه نیازهای قنادی مثل نگهداری با کیفیت از انواع شیرینی و داشتن نمای دیداری مناسب را تامین نماید.

یخچال‌های قنادی با توجه به نوع شیرینی که در آنها نگهداری می‌شود از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. لذا صاحبان این کسب و کار برای افزایش درآمد قنادی‌های خود می‌بایست از یخچال‌های جدید و استاندارد استفاده کنند. در ادامه انواع یخچال‌های مورد استفاده در قنادی ها به صورت مختصر مورد بررسی قرار می‌گیرند.

یخچالهای استاندارد شیرینی فروشی

  • ویترین مکعبی

این وسیله دارای طبقات شیشه‌ای بوده و از قابلیت خوبی برای تحمل وزن زیاد برخوردار است.

  • یخچال آکواریومی

یکی دیگر از انواع یخچال است که برای بهتر دیده شدن شیرینی، در ساختار آن از شیشه‌های ضد بخار استفاده می‌شود.

  • یخچال ویترینی

در ساختار بدنه این نوع یخچال از استیل ضد اسید استفاده می‌شود که علاوه بر استفاده در قنادی‌ها برای نگهداری مرغ در مغازه‌های مرغ فروشی هم کاربرد دارد.

  • ویترین نان فانتزی

این یخچال همانطور که از نامش پیدا است برای نگهداری و عرضه انواع نان های فانتزی کاربرد دارد، این نوع یخچال در ابعاد دو متری ساخته می شود و از  رادیات جهت سرمادهی محفظه داخلی آن ها استفاده می‌ گردد.

  • یخچال شوکیک

این یخچال تزئینی جهت نمایش انواع کیک است.

عایق بندی این نوع یخچال با تزریق فوم باعث ثابت نگاه داشتن دما و رطوبت در فضای داخلی یخچال می‌گردد. دمای خنک و رطوبت یکنواخت فضای داخلی یخچال شو کیک نه تنها از خراب شدن و خشک شدن انواع کیک جلوگیری می‌کند بلکه ماندگاری انواع کیک را افزایش داده و از افت کیفیت آن را جلوگیری می‌کند .

  • پیشخوان قنادی

این وسیله یکی دیگر از وسایل مورد نیاز در واحدهای عرضه شیرینی یا قنادی است که نقش مهمی در روال کار روزمره این واحدها ایفا می‌کند از ویترین یا پیشخوان قنادی برای قرار دادن ترازو، تعبیه صندوق دخل و فضایی برای قرار دادن وسایل قنادی در قسمت پایین استفاده می‌شود.

 

مشخصات فنی یخچال های جدید و استاندارد

مشخصات فنی یخچال های جدید و استاندارد

یخچال‌های استاندارد برای آنکه از شرایط مناسبی برای نگهداری انواع شیرینی برخوردار باشند و کیفیت شیرینی در آنها دچار نقصان نشود می بایست یک سری مشخصات فنی استاندارد داشته باشند که از آن جمله می‌توان به مواردی مانند تزریق عایق فوم پلی‌ یورتان در بدنه، شیشه سکوریت نشکن، طول 200 سانتیمتر ، عرض 175 سانتیمتر، ارتفاع 79 سانتیتر، جنس بدنه تمام استیل نگیر، روشنایی LED، لوگو CNC، قدرت موتور 3/4 اسب بخار و برند موتور secop اشاره کرد.

سخن پایانی

افزایش درآمد قنادها با استفاده از یخچال های جدید و استاندارد امری کاملا بدیهی است چون به کارگیری یخچال‌های استاندارد نه تنها باعث افزایش ماندگاری و کیفیت شیرینی‌های عرضه شده می‌گردد، بلکه این گونه یخچال‌ها از نمای ظاهری و زیبایی دیداری قابل توجهی برخوردار هستند به شکلی که به راحتی می‌توانند توجه افراد گذری و مشتری‌ها را به سمت خود جلب کرده و فرد را ترغیب به خرید انواع شیرینی نمایند.

صاحبان و مسئولان شیرینی فروشی‌ها در مناطق مختلف کشور تلاش می‌کنند جدیدترین یخچال‌های عرضه شده را برای استفاده در واحدهای قنادی و شیرینی فروشی خود تهیه نمایند. چراکه معتقدند خرید و راه‌اندازی انواع استانداردترین یخچال ها باعث افزایش درآمد قنادها و بالا رفتن کیفیت کار می‌شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *