طراحی دکوراسیون داخلی مغازه قنادی و شیرینی فروشی

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه قنادی و شیرینی فروشی می تواند نقش مهم و تعیین کننده ای در زیبایی دیداری فضای مغازه و جلب مشتری داشته باشد. یقینا در این مراکز شیرینی‌های رنگارنگ و خوشمزه‌ای عرضه می‌شود. لذا در دکوراسیون داخلی مراکز عرضه شیرینی باید از رنگ‌های اشتهاآور و زیبا استفاده شود. چون هیچکس نمی‌تواند در مقابل دکور زیبا و جذاب یک شیرینی فروشی که در یخچال‌های آن شیرینی‌های خوشمزه و جذاب جانمایی شده است مقاومت کند. هرچه جذابیت و زیبایی دکور چینش شده بیشتر باشد قطعا درصد بیشتری از توجه مشتریان را بخود اختصاص می دهد و خود به خود میزان فروش شیرینی فروشی افزایش پیدا می‌کند.

 عناصر مهم و تعیین کننده در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه قنادی

عناصر مهم و تعیین کننده در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه قنادی

در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی باید به عناصر مهم و تاثیر گذار مثل عناصر اصلی و جانبی یا مکمل توجه شود.

عناصر اصلی و تاثیرگذار عناصری هستند که نقش بسزایی در دکوراتیو داخلی برای جذب بیشتر مشتری دارند که  نبود آن ها باعث افت کیفیت دیداری شیرینی فروشی می شود.

اشاره به نوع یخچال شیرینی فروشی که محل نگهداری شیرینی تر و خشک است، ویترین‌های محل نگهداری شیرینی خشک، دخل و صندوق شیرینی فروشی از مهم ترین عوامل و عناصر مهمی است که ارتباط بصری مشتریان را بطور چشمگیری معطوف به خود می کند.

از عناصر جانبی هم  می‌توان به مواردی مانند رنگ آمیزی فضای داخلی مغازه شیرینی فروشی، نصب انواع مانکن های نمایشی مرتبط و دیوار آویز فضای داخلی، استفاده از ظرف ها و‌سینی های جذاب برای نگهداری و چینش شیرینی ها اشاره نمود.

از دیگر نکات مهم و کلیدی در طراحی دکوراتیو، چینش و ‌جانمایی یخچال‌ها و ویترین‌های محل نگهداری شیرینی است به شکلی که هم جنبه های زیبایی دیداری در فضای داخلی حفظ شود و هم قرار گرفتن شیرینی ها در انواع یخچال و ویترین باعث جذب مشتری ها شود. در ادامه به برخی از موارد مهم اشاره می کنیم:

رنگ آمیزی و طراحی داخلی فضای قنادی

  • رنگ آمیزی و طراحی داخلی فضای قنادی

رنگ آمیزی و طراحی داخلی فضای قنادی یکی از جذاب ترین المان ها در طراحی و دیزاین این مراکز تولید و عرضه خوشمزه های شیرین است. به شکلی که در صورت استفاده درست و جانمایی جلوه‌های دیداری مناسب می‌تواند نقش مهمی در جذب مشتری و افزایش کیفیت کار داشته باشد.

 استفاده از رنگ‌ها و جلوه‌های دیداری در فضای داخلی قنادی‌ها به دو سبک کلاسیک و مدرن تقسیم می‌شود. در سبک کلاسیک رنگ قالب در فضای داخلی مغازه قنادی رنگ‌های روشن و سفید است که علاوه بر هماهنگی با سایر جزئیات حس پاکیزگی و تمیزی را در قنادی  به خریدار القا می‌کند.

همچنین استفاده از رنگ و تم سفید می‌تواند باعث بزرگ به نظر رسیدن فضای داخلی شیرینی فروشی شود و اگر در کنار رنگ سفید از رنگ‌های طلایی و نقره‌ای هم استفاده شود می‌تواند باعث افزایش کیفیت دیداری فضای داخلی قنادی شود.

اما در سبک مدرن از رنگ های شاد و تند برای جلب توجه مشتری استفاده می شود. چیدمان درست و اصولی رنگ های شاد و روشن باعث افزایش کیفیت دیداری شیرینی فروشی و جلب مشتری بیشتر می شود.

چیدمان یخچال‌ها و ویترین‌ها در طراحی قنادی

 

  • چیدمان یخچال‌ها و ویترین‌ها

یکی دیگر از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی مغازه شیرینی فروشی چیدمان درست و‌اصولی یخچال‌ها و ویترین‌ها نگهداری شیرینی و استفاده از یخچال ها و ویترین‌های متناسب با دکوراسیون داخلی شیرینی فروشی است.

 بطورکلی چیدمان و جانمایی  درست و اصولی ویترین‌ها و یخچال‌های شیرینی فروشی هم باعث زیبایی ظاهری فضای داخلی شیرینی فروشی می‌شود و هم مشتری می تواند شیرینی را به راحتی مشاهده کرده و شیرینی متناسب با سلیقه و ذائقه خود را انتخاب نمایند.

استفاده از عناصر تزیینی در دکوراتیو شیرینی فروشی

  • استفاده از عناصر تزیینی

یکی دیگر از اجزای جالب در طراحی استفاده از المان‌ها و عناصر تزیینی است به این معنی که وسایل تزیینی و المان‌های دکوری باید به شکلی مورد استفاده قرار گیرد که بتواند باعث افزایش کیفیت دیداری مغازه قنادی و جلب مشتری شود.

مثلاً استفاده از مانکن‌های مختلف در فضای داخلی که لباس آنها از شیرینی ساخته شده باشد یا آویزان کردن آویزهایی با طرح انواع شیرینی و شکلات می‌تواند باعث جلب توجه و جذب مشتری به مراکز عرضه شیرینی شود.

سخن پایانی

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه قنادی و شیرینی فروشی می‌تواند نقش مهم و قابل توجهی در بالا رفتن کیفیت شیرینی فروشی و افزایش مشتری‌ها داشته باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه قنادی و شیرینی‌فروشی عناصر مختلفی می تواند موثر باشد که از آن جمله می‌توان به عناصر اصلی و عناصر جانبی اشاره کرد.

 از جمله عناصر اصلی و تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه قنادی و شیرینی فروشی می توان به مواردی مثل نوع یخچال ها و ویترین‌هایی است که برای نگهداری انواع شیرینی‌های تر و خشک مورد استفاده قرار می‌گیرد اشاره کرد.

زیبایی فضای شیرینی فروشی به استفاده از عناصر اصلی محدود نمی شود و بکارگیری و استفاده درست از المان های جانبی و مکمل هم می تواند باعث افزایش کیفیت کار شود از جمله عناصر جانبی در طراحی می‌توان به مواردی مانند چگونگی چیدمان یخچال‌ها و ویترین‌ها، رنگ آمیزی و تزیین دیوارهای شیرینی فروشی و استفاده از عناصر تزیینی برای بالا رفتن کیفیت دیداری مغازه شیرینی فروشی و قنادی اشاره کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *