یخچال صنعتی

یخچال های صنعتی در مکان هایی مانند شیرینی فروشی ها، رستوران ها، فروشگاه ها، دارو خانه ها، کارخانه های صنایع غذایی و… به کار می روند. به همین دلیل نیز ساخت این یخچال ها به گونه خاصی صورت می گیرد که می توانند دمای مواد غذایی داخل خود را تا حد زیادی کاهش دهند. این یخچال ها برای نگهداری مواد غذایی برای مدتی طولانی استفاده می شوند.

شکل و اندازه این یخچال ها متفاوت است و به همین دلیل در جا های مختلف می توان از آن ها استفاده کرد. البته لازم به ذکر است که یخچال های صنعتی کارایی های متفاوتی دارند، برای مثال یخچال هایی که در آن ها مواد دارویی نگه داری می شود با یخچال هایی که در سوپر مارکت ها مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت است. در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را بیشتر با یخچال های صنعتی آشنا کنیم و به شما در خرید یخچال صنعتی کمک کنیم پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

 

یخچال های صنعتی که از تولیدات صنایع برودتی ایران استیل است بسیار مناسب قنادی ها می باشد چرا که تنها تولید کننده یخچال های رطوبت زا در ایران است که با وجود این مزیت سبب ماندگاری هر چه بیشتر فرآورده های موجود در شیرینی فروشی ها از جمله کیک ها و تمامی شیرینی های تر موجود در قنادی می شود.

قیمت یخچال صنعتی

 

یخچال صنعتی

یخچال صنعتی همان طور که از اسم آن پیدا است، به یخچال هایی گفته می شود که در مکان های صنعتی از آن ها استفاده می شود. این یخچال ها معمولا در اندازه های مختلفی ساخته می شوند و برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند و برای نگهداری حجم زیادی از مواد غذایی برای مدت زمان طولانی بسیار مناسب و کار آمد می باشد.

یخچال های صنعتی با یخچال هایی که در خانه ها استفاده می شوند، متفاوت هستند. این یخچال ها از لحاظ اندازه از یخچال های خانگی بزرگتر هستند زیرا در آن ها مواد غذایی زیادی نگهداری می شود. همچنین شکل ظاهری آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است و در یخچال های صنعتی بیشتر از ورق های استیل برای ساخت بدنه آن ها استفاده می شود. یخچال های صنعتی هوای گرم داخل یخچال را به محیط بیرون انتقال می دهند و از این طریق باعث سرد شدن داخل یخچال می شوند.

از آن جایی که یخچال های صنعتی برای مصارف مختلفی استفاده می شوند، اندازه و مدل آن ها با یکدیگر متفاوت است. یخچال های صنعتی در شیرینی فروشی ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند چرا که بسیار مناسب تولیدات قنادی ها می باشند به خصوص که اگر از نوع رطوبت زا باشند و بتوانند ماندگاری کیک و شیرینی ها را بالا ببرند. همچنین از یخچال های صنعتی بسیار بزرگ در کارخانه های مواد غذایی استفاده می شود. در کار خانه های لبنیاتی یا کشتارگاه ها از یخچال هایی با اندازه بزرگ استفاده می شود تا بتوانند حجم زیادی از مواد غذایی را در آن نگه داری کنند.

در آزمایشگاه های دارو سازی نیز از یخچال های صنعتی استفاده می شود اما اندازه آن ها خیلی بزرگ نیست. همچنین قدرت موتور آن ها با سایر یخچال های صنعتی متفاوت است. دمای این یخچال ها برای نگه داری برخی از مواد دارویی باید خیلی پایین تر از نقطه انجماد باشد.

خرید یخچال صنعتی

 

قیمت یخچال صنعتی

یخچال های صنعتی در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته می شوند و ویژگی های ظاهری و فنی آن ها با یکدیگر بسیار متفاوت است. همه این تفاوت ها باعث شده است، که قیمت یخچال های صنعتی نیز متفاوت باشد. یخچال هایی که در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند، از لحاظ قیمت و کارایی با سایر یخچال های صنعتی بسیار متفاوت است. به همین دلیل نمی تواینم قیمت یکسانی را برای یخچال های صنعتی در نظر بگیریم.

 

خرید یخچال صنعتی

هنگام خرید یخچال صنعتی، باید به نکات مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید یخچال مناسبی را خریداری نمایید. یخچال های صنعتی برای مصارف مختلفی تولید می شوند و طرح و ابعاد آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل قبل از خرید یخچال صنعتی باید محل قرار گیری یخچال را تعیین کنید و با توجه به فضایی که دارید یخچال مورد نیاز خود را خریداری نمایید. نکات مهمی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید عبارتند از:

  • بررسی مشخصات فنی در هنگام خرید یخچال صنعتی

یخچال های صنعتی دارای مشخصات فنی متفاوتی هستند. این یخچال ها داری اندازه، حجم، رنگ، جنس بدنه و موتور متفاوت هستند. به همین دلیل توجه به این نکات بسیار مهم است. هنگام خرید یخچال باید به نیاز خود نگاه کنید و یخچال مناسب را انتخاب نمایید. در غیر این صورت ممکن است انتخاب اشتباهی داشته باشید.

  • توجه به محل قرار گیری یخچال قبل از خرید

خیلی مهم است، که قبل از خرید یخچال صنعتی به محل قرار گیری آن دقت شود. برای مثال یخچال هایی که در کار خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند را نمی توان در رستوران ها یا مغازه ها جا داد. یا بر عکس یخچال هایی که در رستوران ها کارایی دارند در کارخانه ها کارایی ندارند.

 

در خرید مطمئن یخچال های صنعتی می توانید از برترین تولید کننده محصولات سرمایشی موجود در ایران که صنایع برودتی ایران استیل است مشاوره و کمک بگیرید که از فناوری های به روز دانش اروپا در زمینه ی طراحی ، تولید و اجرا بهره می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *