تفاوت یخچال های قدیمی شیرینی فروشی با مدرن

یخچال های قدیمی شیرینی فروشی

تفاوت یخچال های قدیمی شیرینی فروشی با جدید

تفاوت یخچال های قدیمی شیرینی فروشی با مدرن را می توان در شیوه ساخت این نوع یخچال ها مشاهده نمود که در کیفیت  تولید سرما، نگهداری سرما و تهویه مناسب هوا می تواند بسیار تأثیرگذار باشد. معمولاً فرایند ساخت یخچال های قدیمی قنادی به این شکل بود که قسمت های مختلف یخچال مرحله به مرحله ساخته و به یکدیگر متصل می شده  تا یخچال تکمیل شود.

اما در یخچال های قنادی مدرن فرایند ساخت یخچال به این شکل  است که بدنه یخچال به صورت قالب و یک دفعه ساخته شده و بین لایه های آن با مواد عایق مناسب پوشانده می شود. به همین خاطر کیفیت دما و نگهداری آن در یخچال های جدید بهتر از یخچال های قنادی قدیمی می باشد.

یخچال های قدیمی شیرینی فروشی با مدرن

روش ساخت یخچال های قدیمی شیرینی فروشی

فرایند ساخت یخچال های قنادی سنتی  به این  شکل است که تکنسین یا سازنده ابتدا  یکی از روش های ساخت استراکچر یا بدون استراکچر را برای فرم و سیستم کار دستگاه انتخاب می کند.

در نوع ساخت با استراکچر روال کار به این شکل است که تکنسین یا صنعتگر ابتدا بدنه  کار را با استفاده از پروفیل های مخصوص آماده می‌ کند سپس بدنه سازه را با استفاده از ورق های گالوانیزه ساخته و به آن متصل می کند.

در ادامه بین دو بخش آماده شده را با پلاستوفوم و چوب برای حفظ دمای داخلی یخچال عایق می کند. در مرحله بعد نمای داخلی یخچال با استفاده از ورق های گالوانیزه رنگی یا استیل پوشانده می شود.

معمولاً در یخچال ها، فریزر ها یا ویترین های قنادی سنتی و قدیمی با توجه به شرایط دستگاه اپراتور یا سیستم تولید کننده سرمای یخچال در کف بدنه یا زیر سقف نصب و جا نمایی می شود.

استفاده از روش استراکچر برای ساخت یخچال های قنادی سنتی بهترین روش برای ساخت یخچال در نوع قدیمی یا سنتی می باشد چون وجود شاسی و استراکچر پروفایلی  در این نوع یخچال ها باعث بالا رفتن استقامت و کیفیت  آن می شود.

یخچال قنادی مدرن

روش ساخت یخچال قنادی مدرن و جدید

معمولاً فرایند ساخت یخچال های مدرن و جدید به دو شکل انجام می شود. یکی از روش هایی که برای ساخت یخچال های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد ساخت یخچال قنادی به شکل استراکچر است در این روش، فرآیند ساخت به این شکل است که جهت عایق کاری به  بدنه آنها ساندویچ پانل متصل می شود.

معمولا جنس این ساندویچ پانل ها از  پلی یورتان است که نسبت به پلاستوفوم در نگهداری برودت و سرما بسیار بهتر و مرغوب تر  می باشند. نوع عایق استفاده شده در یک یخچال از آن نظر با اهمیت است که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شده و کیفیت دستگاه را افزایش می دهد.

مراحل مختلف ساخت این نوع یخچال  شبیه به یخچال های سنتی است و فقط نوع ماده که برای عایق  آن ها استفاده می شود این نوع یخچال مدل جدید را از مدل های سنتی و قدیمی متمایز می کند.

نوع دیگر ساخت یخچال های مدرن یا جدید ساخت به شکل قالبی است در این روش ساخت بدنه یخچال یا فریزر توسط قالب های مخصوص انجام می شود به شکلی که دو ورق زیر پرس دستگاه تزریق می رود و پلی یورتان مابین ورق ها برای آب بندی و عایق تزریق می شود سپس  پلاگین یخچال قنادی یا فریزر به صورت یکنواخت ساخته می شود.

در ادامه بقیه مراحل ساخت یخچال مرحله به مرحله تا اتمام کار روی آن انجام می گردد.  در این نوع ساخت یخچال قنادی مدرن و جدید به لحاظ آنکه مراحل ساخته بدنه به صورت یکپارچه انجام می شود احتمال داشتن درز و هدر رفتن سرمای یخچال به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می کند.

همچنین از لحاظ زیبایی و حفظ  سرما و برودت این نوع  یخچال مدرن از انواع دیگر یخچال های قنادی کیفیت بهتر و مطلوب تری دارد. با توجه به ساختار این نوع  یخچال و نوع عایق بندی آن، مصرف انرژی الکتریکی در این نوع یخچال به حداقل ممکن کاهش پیدا کرده و استفاده از آن برای قنادی ها مقرون به صرفه تر می شود.

تفاوت یخچال های قدیمی شیرینی فروشی با جدید در چگونگی انتقال برودت و سرما

از تفاوت های دیگری که بین یخچال های قنادی جدید و قدیمی وجود دارد چگونگی انتقال سرما و برودت به فضای داخلی یخچال می باشد. در  پاره ای از یخچال ها قدیمی سیستم انتقال برودت از اوپراتور یخچال به فضای داخلی به صورت طبیعی است یعنی همیشه برودت و سرما به دلیل سنگینی به طرف پایین سرازیر می شود.

این نوع سیستم را در بسیاری از یخچال های سوپری و ویترینی قدیمی می توان  به وضوح مشاهده نمود. اما نوع انتقال برودت در یخچال های جدید معمولاً به صورت اجباری می باشد یعنی سرمای موجود در اوپراتور توسط فن های تخلیه به فضای داخلی یخچال منتقل شده و بدین صورت فرآیند گردش هوا در یخچال انجام می شود.

روال کار در انتقال برودت و سرما به شکل اجباری به این شکل است که فن موجود در دستگاه هوای  سیستم را مکیده و از لای لوله های مسی  سرد‌  شده با گاز عبور می دهد.

سپس هوای سرد شده از دهانه فن به خارج پرتاب می شود. معمولاً پس از انجام فرایند سرد شدن هوای ورودی، این هوا از راهی که برای آن در نظر گرفته شده است به تمام طبقات یخچال ارسال می شود.

سخن پایانی

تفاوت نوع مدرن با یخچال های قدیمی شیرینی فروشی را می‌توان به وضوح در کیفیت سرما دهی و روال کار این دستگاه ها مشاهده نمود. معمولاً در ساخت یخچال های قنادی قدیمی قطعات مختلف به صورت جز بجز و مرحله به مرحله سوار می شده است.

از مشکلات روش ساخت به صورت مرحله به مرحله  پایین آمدن کیفیت عایق بندی و سرما دهی این نوع یخچال ها می باشد که خود بخود باعث افزایش مصرف انرژی در آن ها می شود.

اما روال ساخت یخچال های مدرن و جدید به دلیل استفاده از دستگاه های پیشرفته و مدرن برای ساخت آن ها متفاوت است و آنها به صورت مرحله به مرحله و جز به جز ساخته  نمی ‌شوند بلکه این کار به صورت قالبی و یکدفعه  انجام می‌شود.

همچنین از مواد عایق با کیفیت‌ تری در ساخت آنها استفاده می شود که کیفیت نگهداری سرما و برودت هوای داخلی  آن ها افزایش می دهد. روال سرما دهی و تولید برودت در این نوع یخچال ها از یخچال های قدیمی شیرینی فروشی بهتر است که این امر خود به خود باعث کاهش مصرف انرژی در آن ها می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *